Zbardhen emrat, kush janë anëtarët e bandës ku u arrestua Elsa Lila, rolet që kishin

  • E.K /
  • 18 March 2022 - 10:40
Zbardhen emrat, kush janë anëtarët e bandës ku u arrestua Elsa Lila, rolet që kishin

Janë zbardhur të gjithë emrat e grupit të trafikantëve ku u arrestua këngëtarja Elsa Lila në Itali.  Gjykata ka vendosur masën arrest me burg për 13 persona (shtatë shqiptarë dhe gjashtë romakë).

Konkretisht:

Arindi Boci alias Rindi (35 vjeç),

Glend Burhanaj i quajtur Qorri (32 vjeç),

Fabrizio Capogna (37 vjeç ),

Petrit Bardhi i quajtur Titi (47 vjeç ),

Gianluca Fantozzi (51 vjeç),

Leonard Vacaj (48 vjeç ),

Simone Laurenti (42 vjeç),

Elsa Lila (40 vjeçe),

Gjino Lleshaj (39 vjeç) ,

Manolo Monterisi (44 vjeç),

Alessio Nardini (47 vjeç),

Francesk Ndreka i njohur si Cesk ( 28 vjeç) dhe

Manuela Rizzo (46 vjeçe).

Hetimet për bandën raportohet se kanë nisur që në vitin 2019, ku janë kryer një seri përgjimesh dhe ndjekjesh deri në goditjen e tyre. Në total këtij grupi i janë gjetur 5 kilogramë kokainë, 43 kilogramë marihuanë dhe 82 kilogramë hashash.

Raportohet se krye të bandës ishte Arindi Boci, i njohur si Rindi, së bashku me Glend Burhanaj i njohur si Qorri. Për prokurorinë ata dyshohet se ” ngritën, organizuan dhe menaxhuan trafikun e drogës në zonat Acilia dhe Primavalle, duke koordinuar vendosjen, fshehjen, përpunimin dhe tregtimin e kokainës, hashashit dhe marihuanës atje” .

Rindi raportohet se kishte krah të djathtë bashkatdhetarin Francesk Ndreka nga Çesk .

Boksieri Petrit Bardhi, i quajtur Titi, dyshohet se ” ka siguruar kontaktet e blerësve të drogës, fal njohurive të tij me krimin romak.

Këngëtarja Elsa Lila akuzohet se është përdorur si kujdestare dhe llogaritare e faturave.

Së fundi, Alessio Nardini do të kishte marrë pjesë në bandë për ” sigurimin e disponueshmërisë së banesës dhe kutisë që përdorej për mbajtjen e drogës “.

(Kosova Sot Online)