Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Sali Mustafës në Hagë

  • E.K /
  • 22 March 2022 - 08:24
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Sali Mustafës në Hagë

Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-pjestarit të UÇK-së, Sali Mustafa.

Mbrojtja e ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa, do të paraqes sot deklaratën hyrëse para trupit gjykues në Hagë.

Kjo shënon fillimin e çështjes së mbrojtjes e cila tutje do të vazhdojë me provat dhe dëgjimin e 17 dëshmitarëve.

Aktakuza ndaj Salih Mustafës, i cili është i arrestuari i parë nga Specialja, është konfirmuar më 12 qershor të vitit 2020.

(Kosova Sot Online)