Ushtria ukrainase jep lajmin e madh, ja zonat që janë liruar nga okupimi rus

  • G.G /
  • 01 April 2022 - 13:36
Ushtria ukrainase jep lajmin e madh, ja zonat që janë liruar nga okupimi rus

Ushtria ukrainase para pak çastesh, me anë të një komunikate ka zbuluar regjionet e liruara nga okupimi rus.

Në foto shihen disa qytetarë të gëzuar pas këtij lirimi.

Në Kiev dhe Chernihiv, janë liruar disa zona.

Demidov, Dymer, Litvinovka, Gavrilovka, Kozarovichi, Zhovtnevoe, Glubovka, Yasnogorodka, Talakun, Sukholuchye, Lipovka, Gavronshchina, Makovishche dhe Nikolaevka ishin pushtuar nga Rusia, mirëpo tani më janë në kontrollin ukrainas.

https://twitter.com/nexta_tv/status/1509852318296068103?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1509852318296068103%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Fushtria-ukrainase-jep-lajmin-e-madh-ja-zonat-qe-jane-liruar-nga-okupimi-rus%2F

(Kosova Sot Online)