Momenti kur qeni feston për dy golat e ekipit të tij

  • E.K /
  • 09 April 2022 - 15:36
Momenti kur qeni feston për dy golat e ekipit të tij

Fluminense ka fituar për herë të 32-të kampionatin shtetëror të Rio de Zhaneiros.

Të shtunën, ata barazuan 1-1 me Flamengon që i dha atyre një fitore të përgjithshme 3-1.

Gabriel Barbosa kishte kaluar Flamengon në avantazh 1-0 të shtunën, por barazimi i gjermanit Cano pak para pjesës së parë riktheu epërsinë e Fluminense me dy gola.

Cano humbi një penallti në pjesën e dytë për të vulosur një fitore në ndeshjen e dytë, por barazimi 1-1 ishte i mjaftueshëm që Fluminense të fitonte titullin e parë shtetëror që nga viti 2012.

Cano ishte heroi javën e kaluar, duke i shënuar të dy golat gjatë fitores 2-0 në ndeshjen e parë.

Dhe nuk ishte askush më i lumtur me fitoren e tyre në ndeshjen e parë sesa një qen mbështetës i Fluminense.

(Kosova Sot Online)