Dyshohet për aksident me vdekje në autostradën “Ibrahim Rugova”

  • E.K /
  • 20 April 2022 - 12:53
Dyshohet për aksident me vdekje në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një person dyshohet se ka vdekur dhe një tjetër është lënduar si pasojë e një aksidenti të ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

“Sot, rreth orës 11:25 në autostradën “Ibrahim Rugova”, në kilometrin e 10-të është raportuar se ka ndodhur një aksident trafiku- vet aksident, ku si pasojë dyshohet se një person ka humbur jetën kurse një person tjetër ka pësuar lëndime trupore. Njësitet relevante policore i janë përgjigjur vendit të ngjarjes dhe kanë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme policore”, tha Kelani.

Tutje ai tha se Policia e Kosovës, njëkohësisht “Apelon” te të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes të shtuar, të respektojnë rregullat në trafik dhe të ju përshtaten kushteve të rrugës dhe atyre atmosferike.

(Kosova Sot Online)