Presidenti Zelensky u drejtohet sot deputetëve shqiptarë

  • G.G /
  • 03 May 2022 - 08:16
Presidenti Zelensky u drejtohet sot deputetëve shqiptarë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky do të mbajë një fjalim ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë përmes një video-mesazhi me ligjvënësit shqiptarë.

Lideri ukrainas pritet të flasë për situatën në vend dhe nevojën për më shumë mbështetje humanitare dhe armatime për të cilat ka nevojë ushtria në përballimin e hordhive ruse.

Fjala e Zelenskyt në Kuvendin e Shqipërisë pritet të mbahet rreth orës 13:00 dhe jo në orën 11:00 nga sa ishte paralajmëruar më herët.

Fjalime të ngjashme, presidenti i Ukrainas ka mbajtur në shumë parlamente të botës që nga nisja e ofensivës ruse më 24 shkurt.

(Kosova Sot Online)