Një kolonë e madhe me automjete ushtarake në Kroaci, ja për çfarë bëhet fjalë

  • G.G /
  • 03 May 2022 - 14:09
Një kolonë e madhe me automjete ushtarake në Kroaci, ja për çfarë bëhet fjalë

Një kolonë e madhe mjetesh ushtarake kaluan nëpër rrugët e Splitit dje. Një lexues i portalit Dalmacija Danas incizoi një kolonë që lëvizte përgjatë rrugës Supavla, drejt daljes nga Spliti.

Dalmatia Today mëson se bëhet fjalë për lëvizjen e mjeteve pjesëmarrëse në stërvitjen ushtarake ndërkombëtare “Platoon Gunnery-Eagle Rapid 22”.

Në të marrin pjesë pjesëtarë të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara dhe Forcat e Armatosura të Republikës së Kroacisë ofrojnë mbështetje si vend pritës.

https://www.youtube.com/watch?v=EGmP-cqUn-Y&feature=emb_title

(Kosova Sot Online)