Ky është momenti kur qytetari në Prizren e shpëton qenin nga lumi

  • E.K /
  • 09 May 2022 - 11:31
Ky është momenti kur qytetari në Prizren e shpëton qenin nga lumi

Një qytetar e ka shpëtuar një qen, i cili kishte rënë në shtratin e lumit në qytetin e Prizrenit.

Në një video të publikuar sot nga Literal Media shihet qytetari ishte i lidhur me një litar në bel derisa futej në shtratin e lumit dhe e kap qenin, i cili ishte skajuar në një qosh, dhe ishte në rrezik për jetë.

Teksa rreth mureve të shtratit të lumit, ishte një numër i madh i qytetarëve të cilët brohoritën kur qeni u shpëtua.

(Kosova Sot Online)