Po ngjiteshin në Malin e Çikës, rrëzohen dy turistë

  • A.P /
  • 16 May 2022 - 19:14
Po ngjiteshin në Malin e Çikës, rrëzohen dy turistë

Dy turistë holandezë janë rrëzuar gjatë eksplorimit në Malin e Çikës në Dhërmi.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, fatmirësisht pa viktima. Raportohet se një prej turistëve ka thyer këmbën, ndërsa tjetri është në gjendje të mirë shëndetësore.

Një helikopter i urgjencës ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka kryer transportimin e turistëve drejt spitalit të Vlorës.

(Kosova Sot Online)