Ambasadori amerikan Hovenier viziton Mitrovicën e Veriut

  • A.P /
  • 17 May 2022 - 15:49
Ambasadori amerikan Hovenier viziton Mitrovicën e Veriut

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, ka vizituar veriun e Mitrovicës dhe është takuar me deputetin e Listes Serbe, Igor Simic dhe Ministrin për Kthim dhe Komunitete Goran Rakic.

Sipas Tanjug, ambasadori Hoveniher së bashku me dy zyrtarët serbë ka parakaluar në sheshin kryesor të Mitrovicës së Veriut

Goran Rakiq ka deklaruar se ambasadori Hovenier ka biseduar edhe me kryetarët e komunave veriore të Kosovës.

(Kosova Sot Online)