Pse po ngecin negociatat midis Ukrainës dhe Rusisë

  • A.P /
  • 17 May 2022 - 19:01
Pse po ngecin negociatat midis Ukrainës dhe Rusisë

Sipas raportimeve të mediave ukrainase, procesi i negociatave midis Rusisë dhe Ukrainës ka ngecur.

Këshilltari presidencial, Mykhailo Podolyak, tha për gazetarët se Rusia nuk e kupton rolin e saj negativ në botë dhe po refuzon të ndalojë përdorimin e propagandës brenda vendit.

Podolyak u shpreh se mendon që politikanët rusë po angazhoheshin vetëm në negociata, në mënyrë që ta përdornin këtë si propagandë për qytetarët rusë.

Sjellim në vëmendje se raundi i fundit i bisedimeve ballë për ballë mes përfaqësuesve të dy shteteve u zhvillua në Turqi në fund të muajit Mars, megjithëse negociatat kanë vazhduar përmes telefonit.

(Kosova Sot Online)