Nasim Haradinaj dënohet me 4 vjet e gjysmë burg nga Specialja

  • E.K /
  • 18 May 2022 - 11:01
 Nasim Haradinaj dënohet me 4 vjet e gjysmë burg nga Specialja

Nasim Haradinaj është dënuar me me 4 vjet e gjysmë burg.

Ish-drejtuesi i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK) është shpallur fajtor, pasi sipas trupit gjykues, qëllimshëm kishte zbuluar informacionet e mbrojtura dhe rrezikuan dëshmitarët. Është konstatuar edhe pengesa e zyrtarëve në kryerjen e detyrës zyrtare.

(Kosova Sot Online)