Deputetja e LVV-së: Rrezikun dhe armikun e kemi në kufi

  • A.P /
  • 19 May 2022 - 16:05
Deputetja e LVV-së: Rrezikun dhe armikun e kemi në kufi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Shqipe Mehmeti – Selimi zgjodhi të flasë në Kuvend sot, kur po diskutohet gjendja e sigurisë në vend.

Mehmeti – Selimi theksoi rrezikun e pëshkallëzimit të situatës në rajonin e Ballkanit, duke thënë se “tensionimi mund të ndodhë në çdo moment”.

“Nuk do të duhej që lufta dhe agresioni rus në Ukrainë të na e kujtonte neve që përshkallëzimi i sigurisë qenka krejt pranë nesh dhe tensionimi mund të ndodhë në çdo moment”, tha ajo.

Deputetja e LVV-së tha se “rrezikun dhe armikun e kemi në kufi”, ndërsa kujtoi se çfarë po ndodh në Ukrainë.

“Ukrainës i erdhi sulmi pikërish nga fqinji i saj armik”, tha ajo.

Mehmeti – Selimi tha se lufta në Ukrainës “duhet të na vetëdijësojë se Kosova duhet të jetë e fortë dhe e përgatitur për çdo situatë.

(Kosova Sot Online)