“Atë nanë ua q...”/ Shpërthen Naim Miftari ndaj njerëzve të PRONTO-s

  • G.G /
  • 21 May 2022 - 15:31
“Atë nanë ua q...”/ Shpërthen Naim Miftari ndaj njerëzve të PRONTO-s

Ish-eprori i lartë i UÇK-së, dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka shpërthyer ndaj disa njerëzve të PRONTO-s.

Kjo pasi, ata kanë publikuar disa fotografi duke akuzuar se Naim Miftari dhe shumë të tjerë janë fajtor për dënimin e Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit nga Gjykata Speciale.

E kjo ka bërë që Miftari të i shanë me nënë.

Lexojeni shkrimin e plotë të Naim Miftarit:

Mbanu po... të Pronos atë nanë ua q..... ju trima të internetit e Facebookut me të vërtetë jeni pakurrizor e njerëz të ligë e tuzana, urimin e keni në emër temin.

Veç shkoni ju si sharllatana e rrehni gjoks nëpër studio televizive e luni rolët e ‘kasenecave’ role qëe ua kanë jepur natën Hashim Thaçi e Kadri Veseli e përzinu edhe në punë të drejtësisë që ju dora vet e keni sjellur në Kosovë dhe vet e keni votuar tani unë ju paskam faj dhe pastaj kur po ju dënojnë me plot meritë ia bëni si dhelpra, qani e piskatni se u kallë dynjaja.

Në këtë aspekt ju shumë keni të drejt me më akuzu vetëm pse nuk kam dëshmuar kundër Nasim Haradinajt edhe pse ju ka kruar bytha e vet i shtyrë nga fjalët dhe ndikimet e të tjerëve...

Dy herë e ka permend emrin tonë te RTV Mileva e Buzhaloviqit dhe ka gënjyer publikisht se kinse unë qenkam dëshmitar kundër Hashim Thaçit dhe shtabit të Rognerit, por prap nuk e kam akuzur apo dëshmuar kundër Nasim Haradinajt edhe pse e ka meritur një akuzë dhe një dëshmi!

Gjërat e mia i gjykojë unë vet, jo gjykatat as prokurorët e askujt sa i përket dekleratave tona të dhëna në Eulex dhe SPO dhe dekleratave publike, asnjë shkronjë ase edhe një fjali s’ja kisha hjekur atyre dekleratave as sot.

Ndoshta sot i kisha shtuar edhe disa fjali tjera, ndodhi e gjëra që i kam harruar, por gjithmonë deklerata dhe gjëra të vërteta!

Nëse s’ke armiqë nē Kosovë fole të vërtetën dhe mbahu mirë!

(Kosova Sot Online)