Një serb dhe një shqiptar arrestohen në Zvicër, shoku i tyre në arrati

  • E.K /
  • 24 May 2022 - 12:49
Një serb dhe një shqiptar arrestohen në Zvicër, shoku i tyre në arrati

Të martën, pak përpara orës 2:35, në rrugën Burgauerstrasse të St.Gallen ka ardhur deri te një grabitje në një sallë maganizimi.

Menjëherë pas alarmimit, policia patrulluese vjen në vendngjarje dhe sheh tre persona të cilët marrin arratinë.

Sipas policisë zvicerane, dy prej tyre janë arrestuar, kurse njëri është akoma në arrati. Të arrestuarit janë një shtetas i Kosovës (40) dhe një shtetas i Serbisë (50) – pa adresë banimi në Zvicër.

Prokuroria ka ngritur ecurinë penale dhe heton nëse treshja ka marrë pjesë në grabitje të tjera.

(Kosova Sot Online)