Vdekja e Presidentit Nishani, Rama mesazh ngushëllimi: U prehtë në paqe!

  • E.K /
  • 28 May 2022 - 16:50
Vdekja e Presidentit Nishani, Rama mesazh ngushëllimi: U prehtë në paqe!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani.

“U prehtë në paqe!Ngushëllime familjes”, ka shkruar ai.

Ish-presidenti i Republikës Bujar Nishani ka vdekur sot. Pak ditë më parë ai u nis drejt Gjermanisë për të kuruar sëmundjen autoimune të mëlçisë, të cilën ia përkeqësoi COVID-19, por nuk ia doli të mbijetojë.

Nishani fillimisht mori ndihmën mjekësore në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ dhe pas rëndimit të gjendjes shëndetësore, u dërgua në Gjermani.

(Kosova Sot Online)