Vladimir Putin uron Bajram Begajn për postin e Presidentit të Shqipërisë

  • G.G /
  • 11 June 2022 - 13:15
Vladimir Putin uron Bajram Begajn për postin e Presidentit të Shqipërisë

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, ka uruar Bajram Begajn për detyrën e re që i është besuar në krye të shtetit shqiptar.

Mesazhi është bërë publik nga ambasada ruse në Tiranë:

Presidenti i Federatës Ruse, Vladimir Putin, i ka përcjellë urime z.Bajram Begaj për zgjedhjen e tij në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë dhe i uroi shëndet dhe suksese në detyrën e tij më të lartë shtetërore.

https://www.facebook.com/RusEmbassyAlbania/posts/329541452684819

(Kosova Sot Online)