Pamjen bëhen virale, shimpanza ndau mollën me breshkën

  • E.K /
  • 17 June 2022 - 10:35
Pamjen bëhen virale, shimpanza ndau mollën me breshkën

Një video që u bë virale në rrjetet sociale tregon ndërveprimin e adhurueshëm mes një shimpanzeje dhe një breshke, të cilat vendosën të ndajnë një vakt.

Pamjet tregojnë një shimpanze duke ngrënë një mollë, por disa sekonda më pas ia afron një breshke.

“Hajde, edhe sikur të kesh pak”, thuhet në përshkrimin e videos, e cila ka prekur shumë përdorues të internetit.

Videoja mblodhi shumë pëlqime dhe komente.

“Njerëzit duhet të mësojnë nga kafshët”, shkroi një përdorues në Twitter.

“Mirësia, dashuria dhe miqësia janë karakteristikë e të gjitha llojeve”, vuri në dukje një tjetër.

(Kosova Sot Online)