Ganimete Musliu nga traktori thërret Albinin: Doku edhe nëpër katune të Drenicës

  • A.P /
  • 03 July 2022 - 14:57
Ganimete Musliu nga traktori thërret Albinin: Doku edhe nëpër katune të Drenicës

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka publikuar një video ku shihet me traktor.

Në mbishkrimin e videos, ajo i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti që t’i vizitojë edhe fshatrat e Skënderajt, të cilët ajo thotë se i la pa ujë.

“Albin kur te mbarosh pune me kombanja doku edhe nëpër katune të Skenderajt qe i ke lanė pa uje duke e largu projektin e ujit nga buxheti për vitin 2022”, shkroi deputetja.

“Keta qytetar nuk e meritojne të ndeshkohen politikisht”, ka shtuar Musliu.

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Bujqësisë, Faton Peci shkuan sot në fshatin Sopi të Suharekës ku kanë filluar korrje-shirjet e grurit.

(Kosova Sot Online)