Ministria publikon çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

  • E.K /
  • 07 July 2022 - 08:55
Ministria publikon çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet e derivateve që vlejnë për 24 orët e ardhshme.

Në njoftimin e fundit të tyre thuhet se, çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.78 € për litër, për Benzinë 1.73 ndërsa Gas 0.78.

Njoftimi i plotë:

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.78 € për litër;

2. Çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është: 1.73 € për litër;

3. Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: 0.78 € për litër.

(Kosova Sot Online)