Shefja e UNMIK-ut shkon në BIK për Bajram, flet arabisht me Tërnavën

  • E.K /
  • 09 July 2022 - 11:12
Shefja e UNMIK-ut shkon në BIK për Bajram, flet arabisht me Tërnavën

Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovë në nder të festës së Kurban Bajramit.

Ajo u prit nga Myftiu, Naim Tërnava, me ç’rast uroi besimtarët myslimanë për festën

Ziadeh që është nga Libani komunikoi në arabisht me Tërnaven dhe nuk kishte nevojë për përkthyes.

(Kosova Sot Online)