Tre të vdekur dhe 397 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

  • E.K /
  • 09 July 2022 - 12:28
Tre të vdekur dhe 397 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Tre persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Nga 1285 testime të kryera, 397 persona kanë rezultuar pozitiv.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 167 persona, kurse raste aktive janë 2087.

128 qytetarë janë vaksinuar në 24 orët e fundit.

(Kosova Sot Online)