Parlamenti rus pritet të thërrasë një mbledhje të jashtëzakonshme

  • E.K /
  • 11 July 2022 - 10:52
Parlamenti rus pritet të thërrasë një mbledhje të jashtëzakonshme

Në një kthesë misterioze të ngjarjeve, këshilli organizativ i parlamentit rus ka thënë se po shqyrton thirrjen e një mbledhjeje të jashtëzakonshme, sipas Sky News.

Dhoma e ulët e parlamentit tha se ka “çështje që kërkojnë zgjidhje urgjente” dhe nevojën për të marrë në konsideratë iniciativat e qeverisë. Takimi mund të thirret të premten, por nuk dihet saktësisht se çfarë do të diskutohet.

Anëtarët e këshillit u mblodhën sot për të diskutuar mbi mbledhjen, por nuk pati një përkthim publik të drejtpërdrejtë dhe nuk u publikua asnjë agjendë.

(Kosova Sot Online)