Frikësuese! I shpëton sulmit të peshkaqenit, në momentin e fundit ngjitet në varkë

  • E.K /
  • 13 July 2022 - 11:01
Frikësuese! I shpëton sulmit të peshkaqenit, në momentin e fundit ngjitet në varkë

Një australian preku frikën e jetës së tij në fund të majit, kur u ndesh ballë për ballë me një peshkaqen jo aq të madh.

Incidenti ndodhi në Queensland, i cili është një nga pikat më të famshme të sërfit në vend, dhe video në TikTok fillon me protagonistin që duket i relaksuar ndërsa është në ujë.

Por kur peshkaqeni shfaqet, fillon të bjerë në panik, duke bërtitur dhe përplasur një kafaz si ato që mbledhin gaforret në sipërfaqen e detit.

Peshkaqeni, i cili në këtë kohë ishte ndoshta i çorientuar, ose e humbi objektivin, ose nuk e kishte vendosur kurrë, duke bërë që i riu të hipte në varkë dhe të merrej me miqtë e tij që qeshnin.

@xdeep_blue Escaped last time from shark attack. A diver suffering from a tiger shark attack, while trying to climb back into the boat. The scene unfolds in waters Snapper Rocks near the Gold Coast of Australia. #xtigershark? #xtigershark #xsharks ♬ Originalton - DEEP BLUE

(Kosova Sot Online)