Kryediplomati serb thotë se BE-ja shpesh nuk e dinë se çfarë dëshiron

  • E.K /
  • 13 July 2022 - 11:40
Kryediplomati serb thotë se BE-ja shpesh nuk e dinë se çfarë dëshiron

Nikola Selakoviq, ministër i Jashtëm i Serbisë, ka thënë të mërkurën se Bashkimi Evropian nuk e dinë se çfarë dëshiron.

Këto komente kryediplomati serb i ka bërë teksa fliste për rrugën evropiane të Serbisë.

“Serbia e di mirë kursin e saj reformues dhe rrugën evropiane, ajo e di se si dëshiron të reformojë shoqërinë e saj dhe si duhet të funksionojë në të ardhmen, por shpesh duket se Brukseli nuk e di se çfarë dëshiron”, ka thënë ai, raporton Tanjug.

Kosova dhe Serbia dialogojnë nën ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.

Një pjesë e marrëveshjeve të Brukselit nuk janë zbatuar kurrë.

Kosova dhe Serbia shpesh e kanë akuzuar njëra tjetrën për moszbatim të tyre. 

(Kosova Sot Online)