Vazhdon përkeqësimi i situatës me Covid, del raporti 24 orësh për vdekjet dhe rastet e reja

  • G.G /
  • 03 August 2022 - 13:08
Vazhdon përkeqësimi i situatës me Covid, del raporti 24 orësh për vdekjet dhe rastet e reja

Dy raste të vdekjes e 1 mijë e 562 raste të reja me Covid-19, janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë, raporton Express.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 4 mijë e 200 mostrave.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 1 mijë e 186 pacientë, derisa numri i rasteve aktive ka arritur në 10 mijë e 288.

(Kosova Sot Online)