Del raporti 24 orësh për vdekjet dhe rastet e reja me Covid

  • G.G /
  • 04 August 2022 - 12:55
Del raporti 24 orësh për vdekjet dhe rastet e reja me Covid

Një rast i vdekjes dhe 1 mijë e 155 raste të reja me Covid-19, janë konfirmuar në 24 orët e fundit në vend.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të 3 mijë e 209 mostrave.

Nga dje janë shëruar 1 mijë e 850 pacientë, derisa numri i rasteve aktive ka arritur në 9 mijë e 592.

(Kosova Sot Online)