Një i vdekur dhe 930 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

  • G.G /
  • 06 August 2022 - 12:46
Një i vdekur dhe 930 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Një person ka vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë.

Ndërkohë, që nga 2 mijë e 779 testimet e kryera, 930 prej tyre kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 1479 persona, ndërsa numri i rasteve aktive ka rënë në 8702.

(Kosova Sot Online)