Shqiptari tërheq zvarrë qenin me veturë

  • A.P /
  • 09 August 2022 - 17:45
Shqiptari tërheq zvarrë qenin me veturë

Një person nga Vlora ka lidhur qenin pas makine dhe e tërheq zvarrë.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë drejtuesi i mjetit Shpëtim Hajrulla, i cili me një tel kishte lidhur dhe tërhiqte zvarrë qenin. Policia ka arrestuar menjëherë autorin pas videos së rëndë që qarkullonte në rrjetet sociale.

Sipas ligjit në fuqi këto akte dënohen. Vrasja e kafshës së shoqërimit dënohet me gjobë ose me burgim deri në 6 muaj.

Image

(Kosova Sot Online)