Vodhën dy trotinet elektrikë, arrestohen dy persona

  • A.P /
  • 14 August 2022 - 13:06
Vodhën dy trotinet elektrikë, arrestohen dy persona

Stacioni Policor në Pejë, me datën 10.08.2022, nga viktima ёshtё informuar se nё rrugёn “Dervish Rozhaja” ne Pejё, gjatё natёs persona tё dyshuar i kanё vjedhur dy trotinet elektrikë nё vlerё prej 900 euro.

Pas një pune intensive nga hetuesit e Stacionit Policor nё Pejё, “me datë 13.08.2022, janё identifikuar dhe arrestuar dy (2) persona tё dyshuar (tё mitur),  por dyshohet se vjedhjen e kanё kryer se bashku me dy persona tё tjerё tё moshёs madhore tё cilёt gjinden nё arrati”, njofton policia.

Tritonetat e sekuestruar nga tё dyshuarit, me kohë do ti kthehen pronarit legjitim, njofton policia.

“Kёta persona dyshohet se kanё kryer edhe shtatё (7) vepra tё tjera penale (vjedhje te tritonetave, biçikletave) etj, nё disa lokacione tё ndryshme”, ka njoftuar policia.

Tё dyshuarit me vendim tё prokurorit tё shtetit janё ndaliuar pёr 24-orё.

(Kosova Sot Online)