Të paktën 35 të persona vdiqën nga zjarri në një kishë

  • A.P /
  • 14 August 2022 - 13:30
Të paktën 35 të persona vdiqën nga zjarri në një kishë

Të paktën 35 persona u vranë dhe 45 u plagosën në një zjarr brenda një kishe në qytetin egjiptian të Gizës të dielën, thanë dy burime të sigurisë për Reuters.

Një zjarr elektrik shpërtheu derisa 5,000 besimtarë u mblodhën për meshën në kishën kopte Abu Sifin në lagjen Imbaba, thanë burimet.

Zjarri bllokoi një hyrje në kishë, duke shkaktuar një rrëmujë, thanë ata, duke shtuar se shumica e të vrarëve ishin fëmijë.

(Kosova Sot Online)