Dy nga “parashikimet” e Baba Vangës për vitin 2022 “janë realizuar”, cilat janë të tjerat

  • G.G /
  • 15 August 2022 - 11:12
Dy nga “parashikimet” e Baba Vangës për vitin 2022 “janë realizuar”, cilat janë të tjerat

Dy nga “profecitë mistike” të Baba Vangës për vitin 2022 janë realizuar.

Por çfarë ka parashikuar tjetër?

Klerikja e ndjerë nga Bullgaria, parashikimet e paqarta të së cilës kanë mbërthyer botën që nga vdekja e saj në vitin 1996, ka lënë një varg parashikimesh deri në vitin 5079.

Por janë vizionet e saj për vitin 2022 që kanë përhumbur shumë njerëz, raporton abcnews.al.

Gjyshja, e cila me sa duket parashikoi gjithçka nga vdekja e Princeshës Diana deri te 11 shtatori dhe presidenca e Barack Obamës, tha se viti 2022 do të përfshihej nga dy fatkeqësi natyrore shkatërruese.

Baba Vanga pohoi se pjesë të Azisë dhe Australisë do të goditeshin nga përmbytjet intensive.

Kjo ndodhi në bregun lindor të Australisë, i cili u përmbyt nga shira të rrëmbyeshëm në fillim të këtij viti.

Ajo gjithashtu parashikoi në mënyrë të paqartë se qytetet e mëdha do të goditeshin nga një thatësirë ​​dhe mungesa e ujit.

Të premten u shpall zyrtarisht rreziku nga thatësira në Britaninë e Madhe.

Departamenti për Mjedisin, Ushqimin dhe Çështjet Rurale deklaroi se zonat më të prekura të Anglisë, Jugperëndimi, pjesët jugore dhe qendrore si dhe Lindja, do të kalojnë në statusin e thatësirës.

Këtu përfshihen: Devon dhe Cornëall, Solent dhe South Downs, Kent, Londra jugore dhe Sussex Lindor, Herts dhe Londra veriore, Anglia Lindore, Thames, Lincolnshire dhe Northamptonshire, dhe East Midlands.

Yorkshire dhe West Midlands pritet të zhvendosen në kategorinë e thatësirës më vonë këtë muaj.

Agjencia e Mjedisit (EA) dhe kompanitë e ujit pritet të zbatojnë plane të mëtejshme për të menaxhuar ndikimin e niveleve të ulëta të ujit.

Mbretëria e Bashkuar nuk është i vetmi vend që përballet me një thatësirë ​​katastrofike.  Italia dhe Portugalia janë duke u përballur gjithashtu me thatësira dhe banorëve u është kërkuar që të kursejnë ujin, raporton abcnews.al.

Italia është “në rrugën e duhur” për të përjetuar thatësirën e saj më të keqe që nga vitit 1950.

Baba Vanga parashikoi gjithashtu se një tjetër pandemi do të ndodhte në Siberi pasi studiuesit zbuluan një virus vdekjeprurës.

Ajo tha gjithashtu se do të kishte një zi buke në Indi.

Më tej, Baba Vanga tha se alienët do të mbërrinin me një asteroid dhe se realiteti virtual do të pushtonte botën, gjë që nuk duket aq e largët duke pasur parasysh planet e reja të Metës.

Emri i vërtetë i Baba Vangës ishte Vangelia Gushterova, por njihej më mirë si “Nostradamusi i Ballkanit”.

Ajo humbi shikimin në moshën 12-vjeçare dhe pretendoi se Zoti i dha asaj aftësinë për të parë të ardhmen.

Parashikimet e Baba Vangës nuk kanë qenë aq të sakta.

Ajo gaboi për përfundimin e Evropës në vitin 2016 dhe fatmirësisht lufta bërthamore katërvjeçare që ajo planifikoi nga viti 2010 në 2014 gjithashtu nuk u realizua.

Në vitin 2012,  Washington Post raportoi se shumë nga teoritë e saj të çuditshme jetuan 23 vjet pas vdekjes së saj “në rrjetin rus”.

(Kosova Sot Online)