Dy të vdekur e 783 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit

  • G.G /
  • 17 August 2022 - 13:01
Dy të vdekur e 783 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit

Dy raste të vdekjes dhe 783 raste të reja me Covid janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të mbi 2 mijë e 400 mostrave.

Nga dje janë shëruar 952 pacientë, derisa numri i rasteve aktive ka arritur në 5 mijë e 561.

(Kosova Sot Online)