Ambasadori amerikan falënderon atasheun e Mbrojtjes së SHBA-së

  • A.P /
  • 19 August 2022 - 16:43
Ambasadori amerikan falënderon atasheun e Mbrojtjes së SHBA-së

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka falënderuar Col Rose, i cili sot përfundoi detyrën e tij si atashe i Mbrojtjes së SHBA-së.

Përmes një postimi në Twitter, Hovenier i ka uruar suksese në pension atij dhe ka shprehur falënderime të sinqerta për 33 vitet e shërbimit të tij ushtarak

“Falënderime të sinqerta për Col Rose për 33 vitet e shërbimit të tij ushtarak të përkushtuar në Shtetet e Bashkuara, dhe veçanërisht për dy vitet e fundit gjatë të cilave ai shërbeu në Ambasadën amerikane në Prishtinë si atashe mbrojtës”.

“Faleminderit për të gjitha kontributet e tij në misionin tonë dhe i urojmë suksese në pension”, ka shkruar ambasadori amerikan.


(Kosova Sot Online)