Pamje nga aksidenti tragjik në autostradë ku vdiq një person dhe 4 u lënduan

  • A.P /
  • 19 August 2022 - 17:47
Pamje nga aksidenti tragjik në autostradë ku vdiq një person dhe 4 u lënduan

Një person ka vdekur dhe katër të tjerë janë lënduar rëndë në një vetëaksident në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Ky aksident ka ndodhur në kilometrin e 56-të të autostradës, konkretisht në drejtimin Vermicë-Gjurgjicë. Sipas fotografive, shihet që aksidenti ka qenë i rëndë, dhe makina ka përfunduar poshtë rrugës.

“Sot, më 19.08.2022, rreth orës 13:30, në autostradë drejtimi Vërmicë-Gjurgjicë (kilometri i 56-të), ka ndodhur një aksident trafiku. Në aksident është përfshirë vetëm një veturë (vet-aksident). Si pasojë e aksidentit një person ka humbur jetën dhe katër të tjerë kanë pësuar lëndime. Policia dhe ekipe tjera kanë dalë në vend-ngjarje”, ka thënë për Express zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.


(Kosova Sot Online)