Policia ndalon shoferin e dehur në autostradën “Ibrahim Rugova”, gjobitet me 500 euro dhe i ndalohet vozitja për një vit

  • G.G /
  • 29 August 2022 - 14:06
Policia ndalon shoferin e dehur në autostradën “Ibrahim Rugova”, gjobitet me 500 euro dhe i ndalohet vozitja për një vit

Në autostradën “Ibrahim Rugova”, policia ka identifikuar shoferin i cili ka drejtuar automjetin nën ndikimin e alkoolit.

Policia njofton se pas matjes me alkooltest shoferi ka rezultuar me sasinë prej 2.14 promila të alkoolit në gjak.

I njëjti është gjobitur me 500 euro, 3 pikë negative dhe për 12  muaj i është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik.

https://www.facebook.com/watch/?v=1305482166859561

(Kosova Sot Online)