Sherr me grushte mes pilotëve gjatë fluturimit

  • E.K /
  • 29 August 2022 - 17:52
Sherr me grushte mes pilotëve gjatë fluturimit

Dy pilotë të Air-France( linjë ajrore në Francë me seli në Tremblay-en-France) janë pezulluar nga puna pas një sherri me grushte në kabinë.

Piloti dhe bashkë-piloti shkëmbyen goditje teksa fluturonin me një Airbus A320 nga Gjeneva në Paris në qershor, tha gazeta zvicerane e lajmeve La Tribune.

Anëtarët e ekuipazhit të kabinës ndërhynë pasi dëgjuan zhurmën. Një anëtar i ekuipazhit qëndroi në kabinë derisa fluturimi u ul i sigurt.

Incidenti nuk ndikoi në fluturim, tha linja ajrore për La Tribune.

Incidenti vjen pasi një raport i publikuar nga organi i hetimit ajror të Francës të martën tha se linja ajrore kishte një kulturë të cilës i mungonte ashpërsia kur bëhej fjalë për procedurat e sigurisë.

(Kosova Sot Online)