Abazoviq sërish do ta vizitojë Beogradin – kjo është arsyeja

  • G.G /
  • 01 September 2022 - 11:06
Abazoviq sërish do ta vizitojë Beogradin – kjo është arsyeja

Kryeministri në largim i Malit të Zi, Dritan Abazoviq do ta vizitojë sërish Beogradin.

Ai do të marrë pjesë në Panairin Ndërkombëtar të Verës “Wine Vision Open Balkans”, është konfirmuar nga kabineti i tij, raporton Danas.

Siç është paralajmëruar, panairin do ta hapin presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ( si nikoqir), kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, si dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski.

Mali i Zi nuk është pjesë e iniciativës “Ballkani i Hapur”, por Abazoviq e ka mbështetur si iniciativë. 

(Kosova Sot Online)