Shpërthim në një fabrikë peshku në Greqi, humb jetën një shqiptar

  • E.K /
  • 04 September 2022 - 18:29
Shpërthim në një fabrikë peshku në Greqi, humb jetën një shqiptar

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mesditën e së dielës në një fermë peshku në Prevezë, në zonën e Kanallakit, pranë fshatit Khokhla, në Greqi.

Si pasojë dy persona kanë humbur jetën dhe një tjetër ka mbetur i plagosur rëndë.

Sipas informacioneve të para, shpërthimi është shkaktuar nga një shishe propan, rreth orës 15:30, kur dy punëtorë, një me origjinë greke dhe një me origjinë shqiptare, po kryenin punimet e saldimit me oksigjen në vend.

Dy burrat e moshës 39 dhe 40 vjeç u plagosën rëndë dhe vdiqën pak më pas, shkruajnë media greke.

(Kosova Sot Online)