Dy burra tentojnë ta dhunojnë një grua në Prishtinë

  • E.K /
  • 13 September 2022 - 10:41
Dy burra tentojnë ta dhunojnë një grua në Prishtinë

Një grua raportoi në Policinë e Kosovës se dy persona tentuan ta dhunonin të dielën në Prishtinë.

Policia bën të ditiur se gruaja ka arritur të largohet, ndërsa të dyshuarit kanë ikur me veturë nga vendi i ngjarjes.

“Rasti vazhdon të hetohet nga njësitet kompetente policore”, thuhet në njoftimin policor.

Një numër i lartë i dhunimeve dhe ngacmimeve seksuale janë raportuar gjatë ditëve të fundit në Kosovë, pjesa më e madhe e tyre në Prishtinë.

(Kosova Sot Online)