PD: Ngrihet grupi i auditimit për financimin rus të Bashës

  • A.P /
  • 26 September 2022 - 17:20
PD: Ngrihet grupi i auditimit për financimin rus të Bashës

Partia Demokratike është e vendosur për të audituar skandalin e lobimit të ish-Kryetarit Lulzim Basha me donacione me origjinë ruse.

Burime nga mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike sot thanë se do të ngrihet një grup auditimi për financimin rus dhe kryetare e grupit të auditimit do të jetë znj. Ledina Mandia.

(Kosova Sot Online)