Kurti kthehet nga Japonia, kjo është agjenda e tij sot

  • E.K /
  • 29 September 2022 - 09:44
Kurti kthehet nga Japonia, kjo është agjenda e tij sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është kthyer në Kosovë pas një vizite disa ditore që e kishte në Japoni.

Zyra për media e kryeministrit ka njoftuar se Kurti do të takohet me ministrin  e Jashtëm të Çekisë, Jan Lipavsky, duke nisur nga ora 14:15.

Kurti në Japoni është takuar edhe me homologun e tij, Fumio Kishida të cilin e ka ftuar ta vizitojë Kosovën.

“Japonia është vend shumë i rëndësishëm i G7, me të cilën ne ndajmë pikëpamje të njëjta vlerore dhe strategjike. Në fund të takimit Kryeministri Kishida më tha të përcjell përshëndetjet e tij për popullin e Kosovës, kurse unë e ftova ta vizitojë Kosovën në një të ardhme të afërt”, ka shkruar Kurti në Facebook, të mërkurën. 

(Kosova Sot Online)