Jahja Kokajt i kërkohet të dorëhiqet nga pozita e deputetit

  • A.P /
  • 29 September 2022 - 23:00
Jahja Kokajt i kërkohet të dorëhiqet nga pozita e deputetit

Valmir Krasniqi nga Shoqata e Matematikanëve të Kosovës, përmes një postimi në Facebook, i ka kërkuar deputetit Jahja Kokaj largimin nga pozita e deputetit.

Krasniqi ka thënë se Kokaj, ndoshta për arsye të moshës, është i çekuilibruar në atë çfarë po thotë, dhe se deklaratat e tij rreth shkencës janë të pasakta dhe pa kuptim.

Image

(Kosova Sot Online)