Vendos KQZ-ja: Ky është deputeti që do ta zëvendësojë Vasfije Krasniqin

  • E.K /
  • 04 October 2022 - 14:57
Vendos KQZ-ja: Ky është deputeti që do ta zëvendësojë Vasfije Krasniqin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e radhës ka marrë vendim për zëvendësimin e ish-deputetes së VV-së, Vasfije Krasniqin me Nasuf Bejtën.

Në zgjedhjet e fundit qendrore, Bejta kishte garuar me numrin 64 dhe kishte arritur t’i marrë rreth 5 mijë e 763 vota.

Vasfije Krasniqi ka dhënë dorëheqje nga pozita e deputetes së Kuvendit të Kosovës me 21 shtator.

Këtë e ka bërë të ditur vet Krasniqi, përmes një reagimi të gjatë të shkruar.

Ajo shkruan se ky vendim i saj vije si pasojë e gjendjes së saj jo të mirë shëndetësore.

(Kosova Sot Online)