Ndalohet një person në Veternik, i sekuestrohet një armë zjarri dhe stoli ari

  • E.K /
  • 05 October 2022 - 10:05
Ndalohet një person në Veternik, i sekuestrohet një armë zjarri dhe stoli ari

Mbrëmë rreth orës 21:00 në lagjen Veternik në Prishtinë, policia ka ndaluar veturën e tipit “Mercedes”, ku më pas për në stacionin policor është shoqëruar V.K., 38-vjeç.

Pas një kontrolli të detajuar ka arritur të gjejë dhe të sekuestroj: “Një revole të tipit SigSauer, e kalibrit 9 mm, pesëdhjetepesë (55) copë fishek të kalibrit 9 mm, tre (3) karikator, si dhe një sasi të konsiderueshme të stolive që dyshohet të jenë ari”.

I dyshuari V. K, mashkull, 38 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, është shoqëruar në stacionin policor dhe ndaj tij është iniciuar rasti për “Mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës”, dhe në konsultim me prokurorin e shtetit i njëjti është proceduar më tej.

“Në vendin e ngjarjes policia ka ftuar edhe zyrtarët doganor për të trajtuar rrethanat që ndërlidhen me stolitë e dyshuara si të kontrabanduara”, thuhet në njoftimin e policisë.

(Kosova Sot Online)