Vjosa Osmani dhe Edi Rama mbajnë distancën edhe në Pragë: As dekë, as drekë

  • A.P /
  • 06 October 2022 - 22:09
Vjosa Osmani dhe Edi Rama mbajnë distancën edhe në Pragë: As dekë, as drekë

Dy liderët shqiptarë, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Edi Rama, vazhdojnë ta mbajnë distancën me njëri-tjetrin edhe kur janë tejet afër njëri-tjetrit.

Në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian që po mbahet në Pragë të Çekisë, Osmani dhe Rama sot kanë zhvilluar dhjetëra takime me homologë e liderë nga anembanë bota, nga të cilat kanë publikuar edhe fotografi.

Mirëpo, një fotografi e një takimi Osmani-Rama nuk është parë nga ambientet ku po mbahet samiti. Së bashku janë parë vetëm në fotografinë e përbashkët të të gjithë liderëve, ku me siguri, nuk kanë mundur ta evitojnë njëri tjetrin.

Të dy liderët kanë publikuar dhjetëra fotografi nga takimet e zhvilluara sot.

(Kosova Sot Online)