Qeveria ndan mbi 4 milionë euro për blerjen e barnave esenciale

  • E.K /
  • 26 October 2022 - 11:31
Qeveria ndan mbi 4 milionë euro për blerjen e barnave esenciale

Qeveria ka ndarë mbi 4 milionë euro për sigurimin e barnave esenciale për spitalet deri në fund të vitit.

Ekzekutivi kështu e ka aprovuar kërkesën e SHSKUK-së.

Propozimin para kabinetit qeveritar e lexoi ministri i Financave, Hekuran Murati dhe ai u miratua pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim.

(Kosova Sot Online)