Abazi del në konferencë për media, thotë se ka marrë kërcënime

  • E.K /
  • 28 October 2022 - 09:54
Abazi del në konferencë për media, thotë se ka marrë kërcënime

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, sot do të dalë në konferencë të media.

Ai këto konferenca po i mbanë çdo të premte ku flet për tema të ndryshme.

Po për sot ai ka paralajmëruar tri tema: Kundërshtimi dhe kërcënimet për Grupin e Gjelbër, Procesi i Berlinit dhe Targat, Qendrat Kulturore të mërgatës.

Deputeti Abazi, javë më parë kishte njoftuar për themelimin e Grupit të Gjelbër, brenda kuvendit por, sipas njoftimit të dhënë nga ai ka marrë kërcënime.

Konferenca fillon në orën 10:00 dhe mbetet të shihet se për çfarë “kërcënime” e ka fjalën Abazi.

Kujtojmë se ai publikisht e ka akuzuar shefen e tij, Mimoza Kusari-Lilën për mosbashkëpunim dhe siç ka thënë injorim të deputetëve brenda grupit.

(Kosova Sot Online)