Josep Borell përfundon takim me Kurtin, fillon takimin me Vuçiqin

  • E.K /
  • 21 November 2022 - 09:47
Josep Borell përfundon takim me Kurtin, fillon takimin me Vuçiqin

Shefi i Diplomacisë Evropiane, Josep Borrell, ka pritur në takim presidentin serb Aleksandar Vuçiq, transmeton "Kosova Sot Online".

Para takim me presidentin serb, Borell ka zhvilluar takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Takimet e veçanta pasohen nga një takim i përbashkët trepalësh ndërmjet Bashkimit Evropian (BE), Serbisë dhe Kosovës, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve.

(Kosova Sot Online)