Gërvalla: Republika e Kosovës mbetet e përkushtuar për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

  • A.P /
  • 21 November 2022 - 18:58
Gërvalla: Republika e Kosovës mbetet e përkushtuar për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë

Pas mos dakordimit mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, ka reaguar Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Gërvalla ka theksuar se “Kosova është e interesuar për normalizimin e marrëdhënieve në mes Kosovës dhe Serbisë”.

“Republika e Kosovës mbetet e përkushtuar për dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Kjo mund të arrihet në mënyrë të qëndrueshme vetëm me zgjidhje të drejta dhe të drejta, me njohjen reciproke në qendër. Asnjëherë me qetësimin e ngatërrestarëve dhe kriminelëve, vetëm me shtetin ligjor”, ka thënë ajo.

(Kosova Sot Online)